اخبار و مقالات

صفحه اصلی اخبار و مقالات

سه نوع گیربکس اتوماتیک وجود دارد. کدامیک را انتخاب میکنید؟ گیربکس خودرو قطعه‌ایست که بین موتور و چرخهای محرک خودرو قرار گرفته است و با استفاده از نسبت‌های متفاوت دنده، گشتاور و اسب بخار موتور خودروی شما را به انرژی جنبشی به جلو یا عقب تبدیل میکند. گیربکس اتوماتیک توسط یک مهندس کانادایی به نام «آلفرد هورنر مونرو» در سال 1921 میلادی اختراع شد که از هوای فشرده برای تعویض دنده‌ها بهره میگرفت.

ادامه مطلب

وقتی صحبت از یک خودرو میشود، اولین نکات مهو و اولیه‌ی آن، ظاهر خودرو، تکنولوژی بکار رفته و موتور آن هستند. اما از طرفی توجه زیادی به تایر نمیشود. درصورتی که باید اینطور باشد. زیبایی تایرها فرقی با یکدیگر ندارد و آنچنان جلب توجه نمیکند. ولی وقتی صحبت از شتابگیری، ترمزگیری، فرمانپذیری و امنیت خودرو در آب‌وهواهای مختلف به میان می‌آید، داشتن یک دست تایر مناسب، فرق بسیار زیادی ایجاد مینماید.

ادامه مطلب
تیم خبری 0 دیدگاه

توضیح روش کارکرد کروزکنترل تطبیقی

کروزکنترل تطبیقی به یک تکنولوژی تفرقه‌‌انداز تبدیل شده است. بعضی از مردم بشدت به آن اعتقاد دارند و بعضی هرگز تمایلی به استفاده‌ از آن نشان نمیدهند. بسیاری از رانندگان عاشق این هستند که باصطلاح «تنظیم کن و فراموش کن» انجام دهند و نیازی به تنظیم دوباره‌ی کروزکنترل نداشته باشند. اما بقیه ترجیح میدهند از کروزکنترل معمولی استفاده کنند و همیشه حواسشان به شرایط جاده باشد.

ادامه مطلب

9 تایر مورد تست و بررسی قرار گرفتند تا بهترین تایر برای خودروهای شاسی‌بلند برحسب برند، الگو و قیمت انتخاب شود. تایرهای مطرح در این آزمایش مورد استفاده قرار گرفتند. تایرهایی نظیر گود ییر ، بریج استون ، دانلوپ ، پیرلّی ، کومهو و کانتیننتال همگی در آزمایشی سخت و نفس‌گیر در تست «آکادمی رانندگی لَن لوف» در شهر سیدنی استرالیا بررسی شدند تا فقط یک تایر با بهترین طراحی و بازده بعنوان بهترین تایر شاسی‌بلند انتخاب شود.

ادامه مطلب
تیم خبری 1 دیدگاه

بهترین ترفندها برای کاهش مصرف سوخت

هیچکس دلش نمیخواد پول زیادی را صرف خرید سوخت نماید. امروز چند ترفند را آموزش میدهیم تا با زیرکی در رانندگی، از مصرف بیش از اندازه سوخت جلوگیری کنید. موارد زیادی وجود دارند که باعث کاهش در مصرف سوخت میشوند. چه خودروی شما با سوخت فسیلی کار کند چه با سوخت الکتریکی، روش رانندگی شما، تأثیر مستقیمی بر مصرف سوخت خودرویتان دارد.

ادامه مطلب

در مورد سیستم تهویه خودرو، هرگاه به عبارت Dual Zone Climate Control برخورد کردید، از مطبوع بودن سیستم تهویه خودرو خود می‌توانید اطمینانن حاصل کنید. به عبارت دیگر این عبارت به معنای استفاده از تهویه مناسب و قابلیت تنظیم به صورت مجزا برای افراد استفاده کننده از خودرو از جمله راننده و سایر سرنشینان را دارد. این نشان از مستقل بودن سیستم تهویه برای تنظیم کردن دما برای سرما و گرما دارد.

ادامه مطلب

بدون شک هر وسیله الکترونیکی و مکانیکی نیاز به نگهداری دارد تا با گذشت زمان، از کیفیت و کارایی آن کاسته نشود. خودرو نیز از این قاعده مستثنا نبوده و سهل انگاری در امر نگهداری اتومبیل حتی می تواند به قیمت جان مالک و سرنشینان آن تمام شود و تنها با رعایت چند نکته جزئی می توان از بروز خسارات مالی و جانی، جلوگیری کرد.

ادامه مطلب
تیم خبری 0 دیدگاه

کدام خودروها را نباید کارواش برد؟

در جدیدترین گزارشی که ISQI ارائه کرده است، خودروهایی را که در دی‌ماه تولید کرده، بررسی کرده است و در میان پنجاه‌ویک خودرویی که تولید کرده است، نوزده خودرو با مشکل نفوذ آب مواجه بوده‌اند.در آخرین گزارشی که از شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران درباره‌ی سطح کیفیت تولید خودروهای سنگین و سبک وزن در دی امسال منتشر شد، عملکرد‌های منفی کیفیت تولید خودروها در آخرین بروز رسانی بررسی و نقل شده است.

ادامه مطلب

ماه اسفند که از راه می‌‌رسد همگی ناخودآگاه و به‌طور خودکار به تکاپو می‌‌افتند. اگر از ما بخواهید خواهیم گفت که در روزهای پایانی سال به فکر خرید خودرو نباشید برای همین نیز دلایل خود را ارائه می‌‌دهیم تا کاملاً متقاعد شوید. با موتوتل همراه باشید.

ادامه مطلب

فیلم‌های مختلف و مقاله‌هایی که از بررسی و تحقیق درباره خودروهای شاسی‌بلند وارد بازار می‌شوند، باعث به وجود آمدن این طرز تفکر در مخاطبان شده‌اند که این خودروهای چهارچرخ کاملاً شکست‌ناپذیر بوده و می‌توانند در همه‌ی سطوح و جاده‌ها به‌راحتی برانند. با موتوتل همراه باشید.

ادامه مطلب

تماس با ما

تهران - خیابان مطهری - خیابان فجر - کوی مدائن - پلاک ۱۸ - طبقه سوم
تلفن: 02188848073
فکس: 02188848073
رایانامه: [email protected]
ما را روی نقشه ببینید