اخبار

صفحه اصلی اخبار و مقالات اخبار

معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: مراکز معاینه فنی خودرو مکلف به رعایت حدود مجاز معاینه فنی مصوب شورای عالی محیط زیست در مورد خودروهای بنزینی و حدود مجاز معاینه فنی مصوب سازمان حفاظت محیط زیست در مورد خودروهای دیزلی هستند. سعید متصدی با یادآوری اقدام سازمان حفاظت محیط زیست در اصلاح و ابلاغ حدود مجاز معاینه فنی خودرو طی سال ٩٤، گفت: کلیه مراکز معاینه فنی موظف به رعایت حدود مجاز جدید مصوب شورای عالی محیط زیست هستند.

ادامه مطلب

جانشین رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ از تشدید برخورد با تخلف توقف در محل پارک ممنوع و پارک دوبله خبر داد. سرهنگ حسن عابدی در این‌باره گفت: برابر تدابیر اتخاذشده برای روان‌سازی ترافیک در معابر تهران و به‌ویژه معابر شمالی، از اوایل این هفته تشدید برخورد با تخلفات ساکن به‌ویژه پارک دوبل و توقف در محل‌های ممنوعه در دستور کار ماموران پلیس راهنمایی و رانندگی قرار گرفته است.

ادامه مطلب

2 کمپانی لکسوس و تویوتا در صدد تولید مدل های جدید با سیستم های هیبریدی قوی و کارایی هستند و یکی از نتایج آن تویوتا پریوس ۲۰۱۷ که حاویسیتم هیبریدی قوی است و مهمترین هدف آنها بیشینه کردن توان و کمینه کردن سوخت است. این کمپانی صحبت هایی از هدف های خود یعنی جایگزینی خودروهای هیبریدی به جای دیزلی با ارتقای تکنولوژی و تجهیزات کرده است. در کل 6 پیشرانه جدید هیبریدی و جعبه دنده اتوماتیک جدید و CTV در این مدل های جدید تویوتا و لکسوس تعبیه خواهند شد.

ادامه مطلب

اتحادیه اروپا در پی رسوایی آلایندگی فولکس واگن، علیه هفت کشور از جمله آلمان و انگلیس به دلیل کوتاهی در نظارت بر اجرای مقررات آلایندگی خودرو اقدام حقوقی انجام خواهد داد. در بحبوحه خشم مقامات اروپایی در بروکسل نسبت به واکنش کشورها به آلایندگی دیزلی خودروها، کمیسیون اروپا به قوی‌ترین اقدام حقوقی که می تواند علیه کشورهای عضو بلوک انجام دهد، متوسل خواهد شد. آمار سازمان محیط زیست اروپا نشان می دهد آلایندگی اکسید نیتروژن که از موتورهای دیزلی منتشر می شود – نیمی از خودروهای اروپا دیزلی هستند – به بیماری تنفسی و مرگ زودهنگام ۷۲ هزار نفر در سال منجر شده است. یک سال پس از اینکه مقامات آمریکایی تقلب فولکس واگن در تستهای آلایندگی دیزلی را کشف کردند، مقامات اتحادیه اروپا می گویند بسیاری از کشورها به دلیل اهمیتی که صنعت خودرو در اشتغالزایی داشته است، خودروسازان را از مجازاتهای مشابه آمریکا مصون نگه داشته اند.

ادامه مطلب

جوینت ونچر هوندا موتور با گروه دانگ فنگ موتور حدود سه میلیارد یوان (۴۳۶ میلیون دلار) در کارخانه جدیدی در چین سرمایه گذاری خواهد کرد. بیانیه‌ای که هوندا در این خصوص منتشر کرد، گزارش رویترز را تایید کرد که در اکتبر به نقل از منابع آگاه نوشته شده این خودروساز تا سال ۲۰۱۹ یک کارخانه جدید با ظرفیت تولید سالانه ۱۲۰ هزار خودرو خواهد ساخت.

ادامه مطلب
تیم خبری 0 دیدگاه

افزایش تولید وانت در ایران

آبان ماه امسال تولید انواع وانت در خودروسازان داخلی به طور میانگین ۷۶.۱ درصد افزایش یافته است. در این مدت تولید انواع وانت از ۳۹۵۸ دستگاه در آبان ماه سال گذشته به ۶۹۷۲ دستگاه افزایش یافته است.

ادامه مطلب

به تازگی نرخ تعرفه پارکینگ خودرو در فرودگاه مهرآباد افزایش یافته است که در پیگیری‌ها مشخص شد این افزایش تعرفه، در کل پارکینگ‌های فرودگاه‌های بین‌المللی کشور اعمال شده است. بنابراین گزارش از تاریخ 12 آذرماه امسال، طبق مصوبه مجمع عمومی شرکت فرودگاه‌‌ها و ناوبری هوایی ایران، نرخ تعرفه‌‌های فرودگاهی در کل فرودگاه‌های کشور افزایش یافته است و درواقع هزینه پارک 24 ساعته در پارکینگ فرودگاه مهرآباد که تا پیش از این حدود ‌8 هزار تومان بود به‌ 19 هزار تومان افزایش یافته است.

ادامه مطلب
تیم خبری 0 دیدگاه

خودروی تمام LED و منحصر به فرد لکسوس

شرکت لکسوس اولین خودرو با بدنه ساخته شده از هزاران LED رنگی با قابلیت برنامه‌ریزی و هماهنگ‌سازی با موزیک و حرکات دست را تولید کرد. طبق اظهارات مقامات شرکت لکسوس بدنه این خودرو از 42 هزار لامپ LED با قابلیت کنترل هوشمند و تصویرسازی هماهنگ با محیط، موسیقی و حرکات دست ساخته شده است.

ادامه مطلب

تحقیقات گروهی از پژوهشگران نشان داده است، ابرخازن‌ها در خودروهای الکتریکی جای باتری را خواهند گرفت و همه آنها در عرض چند ثانیه میتوانند شارژ شوند. یکی از این دستاورد ها این است که این ها می‌تواند سوپر خازن‌ها را با ظرفیتی ۱۰۰۰ یا ۱۰۰۰۰ برابر باتری‌های مشابه تولید کنند.

ادامه مطلب

اکثرا مزایده های بزرگ مخصوص افراد ثروتمند ساخته میشود که در طی این چند سال پیشرفت چشم گیری داشته است. در اکثر مزایده ها بیشتر اشیاء قیمتی نایاب و یا برای طرفداران خودرو، اتومبیل ‌های کلاسیک با تولید محدود بالاترین قیمت‌ها را از آن خود می‌کنند،

ادامه مطلب

تماس با ما

تهران - خیابان مطهری - خیابان فجر - کوی مدائن - پلاک ۱۸ - طبقه سوم
تلفن: 02188848073
فکس: 02188848073
رایانامه: info@digitalgarage.ir
ما را روی نقشه ببینید