دانستنی ها

صفحه اصلی اخبار و مقالات دانستنی ها
تیم خبری 0 دیدگاه

چراغ‌های جلوی تطبیقی

شرایطی را مجسم کنید که در یک مسیر دوطرفه و در یک هوای بادی در حال رانندگی هستید و هیچ گونه روشنایی نیز در طول مسیر وجود ندارد. ناگهان با سرعتی در حدود 60 کیلومتر بر ساعت به پیچ نزدیک می شوید؛ سرعت خودرو شما برای عبور از پیچ، مناسب است، ولی برای یک توقف ناگهانی، چطور؟ حالا چرا باید توقف کنید؟ هیچ کس نمی داند در خارج از محدوده دید شما چه قرار دارد؟ یک حیوان یا ماشینی که دچار نقص فنی شده است؟یا ...

ادامه مطلب
تیم خبری 0 دیدگاه

تأخیر (لگ)توربو چیست؟

خودروهای اسپورت با پیشرانه‌ی تنفس طبیعی بیش‌ازپیش نایاب می‌شوند؛ و اگرچه که توربو هر روز پرطرفدارتر می‌شود اما قطعاً نقطه‌ضعفی دارد و آن تأخیر است. چگونه می‌توان با این مشکل مبارزه کرد؟

ادامه مطلب
تیم خبری 0 دیدگاه

چراغ های روشنایی در روز یا DayLight

چراغ های روشنایی در روز (Day Light) چیست و چرا کمپانی های معروف در هنگام معرفی آن را به عنوان یک تکنولوژی معرفی می کنند؟ محصولات جدید کمپانی های خودروسازی مجهز به فنآوری روشنایی در روز است و این شرکت ها در مراسم رونمایی مانور زیادی روی آن انجام می دهند هم اکنون توضیح خواهیم داد که فلسفه وجود این تکنولوژی چیست.

ادامه مطلب
تیم خبری 0 دیدگاه

موتور دیزل

موتور دیزل گونه‌ای موتور درون‌سوز است که در آن از چرخه دیزل برای ایجاد حرکت استفاده می‌شود. فرق اصلی آن با دیگر موتورها استفاده از احتراق در اثر تراکم است. در این گونه پیشرانه‌ها عمل انفجار صورت نمی‌گیرد، بلکه مخلوط سوخت و هوا در اثر تراکم بسیار بالا بدون جرقه زدن متراکم می‌شوند ودور اصلی این پیشرانه‌ها بر خلاف موتورهای بنزین سوز ۱۰۰ دور/دقیقه محسوب می‌گردند.

ادامه مطلب
تیم خبری 0 دیدگاه

سنسور باران چگونه عمل می کند؟

عملکرد سنسور باران مانند سنسورهای دیگر در خودرو است با این تفاوت که این سنسور به گونه ای عمل می‌کند که در زمان بارندگی یا خیس شدن شیشه جلوی خودرو وجود مایعات روی شیشه را تشخیص می‌دهد و یا ارسال اطلاعات تعریف شده ECU را با خبر می‌کند.

ادامه مطلب

بیشتر مردم بر این باورند که در فصل زمستان یک خودرو بعد از روشن شدن باید چند دقیقه در جا کار کند تا آمادگی حرکت را به دست آورد. چگالی سیالات داخل خودرو مثل روغن موتور و یا گریس در فصول سرد افزایش یافته و سفت می شوند,و از این رو نتیجه که حاصل می شود این است که هر خودرو در فصل زمستان نیاز دارد اندکی گرم شود تا بتواند کارکرد بهتری داشته باشد . فرض بر این است که در هوای سرد بعد از این که استارت خودرو زده شد تاز زمان گرم شدن موتور ماشین نبایدحرکت کردتا از فرسایش موتور کاسته و کیفیت و کارکرد آن بهتر وبر عمر موتور افزوده شود..

ادامه مطلب
تیم خبری 0 دیدگاه

فیس لیفت (Facelift)

بازنگری ، رفع عیوب و زیباتر نمودن یک خودرو نسبت به مدل اولیه آن خودرو را فیس لیفت (Face Lift) می گویند.

ادامه مطلب

در ابتدا باید گفت که سیستم EBD به عنوان مکمل سیستم ABS  فعالیت می کند و خودرویی وجود ندارد که تنها دارای این سیستم باشد. حال سوال این است که چرا سیستم EBD مکمل ABS است یا به عبارت دیگر چه عملکردی را به سیستم ترمز و ایمنی خودرو اضافه می کند که نیاز به ABS دارد.

ادامه مطلب
تیم خبری 2 دیدگاه

سیستم ترمز ضد قفل ای بی اس (ABS)

ترمز ضد قفل یا ای بی اس (ABS) یک سامانه ایمنی برای ترمز در خودروها است که مانع قفل‌ماندن چرخ‌های اتوموبیل در هنگام ترمز گرفتن توسط راننده می‌شود. یکی از خطرات رایج هنگام رانندگی با خودروها قفل‌شدن چرخ‌های آن‌ها در زمان ترمزهای شدید یا در سطح جاده‌های لغزنده است. این امر باعث می‌شود مسافت ترمز افزایش پیدا کند و میزان اثرگذاری فرمان (زاویه چرخ‌های جلویی خودرو) بر روی تغییر جهت خودرو به شدت کاهش یابد.

ادامه مطلب
تیم خبری 0 دیدگاه

تست تصادف چیست؟

اگر سیاست کلی خودروسازان جهان را بررسی کنید، درخواهید یافت که در خودروهای امروزی چقدر به «ایمنی» اهمیت داده می شود. به‌عنوان مثال در کشور امریکا، یک خودرو برای دریافت مجوز فروش، باید در چهار آزمون استاندارد ایمنی وسایل نقلیه فدرال (FMVSS) که تحت اختیار سازمان ملی ایمنی بزرگراه‌ها (NHTSA) انجام می‌شوند، نمره قبولی بگیرد.

ادامه مطلب

تماس با ما

تهران - خیابان مطهری - خیابان فجر - کوی مدائن - پلاک ۱۸ - طبقه سوم
تلفن: 02188848073
فکس: 02188848073
رایانامه: info@digitalgarage.ir
ما را روی نقشه ببینید