اخبار و مقالات

صفحه اصلی اخبار و مقالات
تیم خبری 0 دیدگاه

8 ترفند برای نگهداری از باتری

برای نگهداری از باتری باید چکار کرد و هنگامی که باتری خالی شد چه اقداماتی مورد نیاز میباشد؟

ادامه مطلب
تیم خبری 0 دیدگاه

چگونگی تطبیق کلاچ و دور موتور

نحوه ی تطبیق دور موتور و کلاچ در یک خودرو

ادامه مطلب

مثل ماشين ها، تمام لاستيک ها يک جور ساخته نمي شوند. براساس ماشيني که شما ميرانيد و زمان آن، لاستيک ها به صورت ويژه اي طراحي مي شوند تا به آب و هوا، اندازه خودرو و عملکرد خودرو پاسخ دهند. تصور غالب این است که بایستی در روزهای زمستانی تایرهای خودور را تعویض کرد و تایر مخصوص زمستان داشت.

ادامه مطلب
تیم خبری 0 دیدگاه

موتور چهار سیلندر چیست؟

موتورهای  چهار سیلندر نمونه هایی کوچک و ساده بوده که در بیشتر خودروهای امروزی از آنها استفاده می گردد. این موتورها به منظور صرفه جویی در سوخت طراحی شده و از توانایی های دینامیکی مناسبی برخوردار هستند. صدای تولیدی این موتورها نیز اندکی زیاد بوده و در حین عملکرد اندکی لرزش را به کابین و سرنشینان منتقل می نماید.

ادامه مطلب

شاید تا به حال شما نیز در دام دلالان فروش خودرو گیر افتاده‌ باشید... یکی از روش‌های آن‌ها برای فروش خودروی مد نظرشان، دست‌کاری کیلومترشمار و کم کردن آن است.‌ این کار که برای برخی از تعمیرکاران به شغلی مبدل شده است تا از این طریق خودرو را گران‌تر بفروشند، از لحاظ قانونی تحت عنوان جرم از آن نام برده می‌شود. اگرچه دست‌کاری کردن کیلومتر شمار خودرو اغلب از ظاهر آن قابل تشخیص است، اما عدم برخورد جدی و قاطعانه با این شغل کاذب موجب ترویج روز افزون کلاه‌برداری در خرید و فروش خودروها شده است.

ادامه مطلب

ساخت و طراحی یک خودرو یک فرایند سخت و دقیق بوده که شرکت های خودرو سازی با تکیه بر تجربه خود و با انتخاب مواد اولیه و مصرفی مناسب در ساخت، نمونه هایی مناسب و کاربردی را به بازارهای جهانی ارائه می نمایند. خودروسازان در طی مراحل طراحی و تولید خودروهای خود می بایست فاکتورها و المان های زیادی را در نظر بگیرند. از جمله این موارد می توان به وزن نهایی خودرو، قدرت و استحکام بدنه، کیفیت ساخت و سهولت انجام تعمیرات و نگهداری اشاره نمود. خودروهایی که از مواد اولیه و باکیفیت در ساخت ابزار و ادوات خود استفاده می کنند که در کنار وزن پایین، از استجکام مناسب و بدنه پر قدرتی نیز برخوردار هستند. خودروسازان در مواردی از ترکیب چندین ماده اولیه مختلف استفاده کرده که این امر هم موجب زیبایی و کارایی بالاتر خودرو شده و هم قیمت خودرو را به میزان قابل توجهی پایین می آورد.

ادامه مطلب
تیم خبری 0 دیدگاه

سیستم کنترل سرعت تطبیقی چیست؟

سیستم کنترل سرعت تطبیقی (Adaptive Cruise Control) یکی از جدیدترین تکنولوژی های استفاده شده در صنعت خودرو بوده و به نوعی فرشته محافظ داخل کابین خودرو محسوب می گردد.

ادامه مطلب

قابلیت Forward Collision Warning یا هشدار برخورد از جلو، جدیدترین تکنولوژی است که به ایمن تر شدن جاده ها کمک می کند. دیگر حتی لازم نیست، هزینه های سنگینی صرف چنین تکنولوژی هایی شود. چنانچه از نام این قابلیت مشخص است، قابلیت هشدار برخورد از جلو، تکنولوژی است که پیش از وقوع برخورد از روبرو به راننده هشدار می دهد. این سیستم در اکثر خودروها، با استفاده از یک دوربین و رادار ناظر بر جاده عمل می کند.

ادامه مطلب

در خودروهایی که مجهز به سیستم انتقال قدرت به چرخ های جلو هستند، چرخ های جلویی دو وظیفه اساسی را بر عهده دارند. یکی از این وظایف قابلیت کنترل خودرو و فرمان پذیری بوده و کاربرد دوم چرخ ها در این مدل خودروها انتقال نیرو و گشتاور تولید شده توسط موتور به سطح زمین است.

ادامه مطلب

اگر خودرویی که مدنظر شما برای خرید قرار گرفته با عنوان V8 و یا V8 Engine معرفی شده، این بدین معنی است که این خودرو از یک موتور بسیار بزرگ و پرقدرت و با قابلیت های دینامیکی بالا استفاده کرده ولی از لحاظ مصرف سوخت ایده آل نبوده و احتمالا بسیار پرمصرف است.

ادامه مطلب

تماس با ما

تهران - خیابان مطهری - خیابان فجر - کوی مدائن - پلاک ۱۸ - طبقه سوم
تلفن: 02188848073
فکس: 02188848073
رایانامه: info@digitalgarage.ir
ما را روی نقشه ببینید