اخبار و مقالات

صفحه اصلی اخبار و مقالات
تیم خبری 0 دیدگاه

کدام خودروها را نباید کارواش برد؟

در جدیدترین گزارشی که ISQI ارائه کرده است، خودروهایی را که در دی‌ماه تولید کرده، بررسی کرده است و در میان پنجاه‌ویک خودرویی که تولید کرده است، نوزده خودرو با مشکل نفوذ آب مواجه بوده‌اند.در آخرین گزارشی که از شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران درباره‌ی سطح کیفیت تولید خودروهای سنگین و سبک وزن در دی امسال منتشر شد، عملکرد‌های منفی کیفیت تولید خودروها در آخرین بروز رسانی بررسی و نقل شده است.

ادامه مطلب

بدون شک هر وسیله الکترونیکی و مکانیکی نیاز به نگهداری دارد تا با گذشت زمان، از کیفیت و کارایی آن کاسته نشود. خودرو نیز از این قاعده مستثنا نبوده و سهل انگاری در امر نگهداری اتومبیل حتی می تواند به قیمت جان مالک و سرنشینان آن تمام شود و تنها با رعایت چند نکته جزئی می توان از بروز خسارات مالی و جانی، جلوگیری کرد.

ادامه مطلب

اگر شما قصد خرید یک خودرو جدید را داشته باشید، ممکن است موتور و پیشرانه خودروی موردنظر شما با عباراتی مانند توربو (Turbo) و یا موتور مجهز به سیستم توربوشارژر (Turbocharged Engine) توصیف شده باشد. این بدان معنی است که موتور این خودرو از یک سیستم کمکی افزایش قدرت به نام توربوشارژر (Turbocharger) استفاده می کند. توربوشارژر در واقع یک قطعه اضافی است که بر روی موتور خودرو نصب شده و نیروی حاصل از گازهای خروجی از سیستم اگزوز را بازیابی می نماید. با استفاده از این روش هدر رفت انرژی کاهش یافته و نیروی تولید شده توسط موتور نیز افزایش می یابد.

ادامه مطلب

تعدادی از خودروهای موجود در بازار مجهز به سیستم انتقال قدرت جدید شده اند که با نام CVT یا تک دنده شناخته می شوند. در این نوشته قصد داریم به بررسی خلاصه و اجمالی این سیستم انتقال قدرت جدید که Continuously variable transmission نام دارد بپردازیم.

ادامه مطلب

در مورد سیستم تهویه خودرو، هرگاه به عبارت Dual Zone Climate Control برخورد کردید، از مطبوع بودن سیستم تهویه خودرو خود می‌توانید اطمینانن حاصل کنید. به عبارت دیگر این عبارت به معنای استفاده از تهویه مناسب و قابلیت تنظیم به صورت مجزا برای افراد استفاده کننده از خودرو از جمله راننده و سایر سرنشینان را دارد. این نشان از مستقل بودن سیستم تهویه برای تنظیم کردن دما برای سرما و گرما دارد.

ادامه مطلب

دهه ها بود که ابزارهای اطلاعاتی موجود در بخش پشتی فرمان بدون تغییر باقیمانده بود و تنها به رنگ و لعاب آن افزوده شده بود. تمامی خودروها از نشانگرهای دایره ای شکل برای نمایش سرعت، دور موتور، ذخیره سوخت و ... استفاده می کردند.

ادامه مطلب
تیم خبری 0 دیدگاه

بهترین ترفندها برای کاهش مصرف سوخت

هیچکس دلش نمیخواد پول زیادی را صرف خرید سوخت نماید. امروز چند ترفند را آموزش میدهیم تا با زیرکی در رانندگی، از مصرف بیش از اندازه سوخت جلوگیری کنید. موارد زیادی وجود دارند که باعث کاهش در مصرف سوخت میشوند. چه خودروی شما با سوخت فسیلی کار کند چه با سوخت الکتریکی، روش رانندگی شما، تأثیر مستقیمی بر مصرف سوخت خودرویتان دارد.

ادامه مطلب

9 تایر مورد تست و بررسی قرار گرفتند تا بهترین تایر برای خودروهای شاسی‌بلند برحسب برند، الگو و قیمت انتخاب شود. تایرهای مطرح در این آزمایش مورد استفاده قرار گرفتند. تایرهایی نظیر گود ییر ، بریج استون ، دانلوپ ، پیرلّی ، کومهو و کانتیننتال همگی در آزمایشی سخت و نفس‌گیر در تست «آکادمی رانندگی لَن لوف» در شهر سیدنی استرالیا بررسی شدند تا فقط یک تایر با بهترین طراحی و بازده بعنوان بهترین تایر شاسی‌بلند انتخاب شود.

ادامه مطلب
تیم خبری 0 دیدگاه

توضیح روش کارکرد کروز کنترل تطبیقی

کروزکنترل تطبیقی به یک تکنولوژی تفرقه‌‌انداز تبدیل شده است. بعضی از مردم بشدت به آن اعتقاد دارند و بعضی هرگز تمایلی به استفاده‌ از آن نشان نمیدهند. بسیاری از رانندگان عاشق این هستند که باصطلاح «تنظیم کن و فراموش کن» انجام دهند و نیازی به تنظیم دوباره‌ی کروز کنترل نداشته باشند. اما بقیه ترجیح میدهند از کروز کنترل معمولی استفاده کنند و همیشه حواسشان به شرایط جاده باشد.

ادامه مطلب

وقتی صحبت از یک خودرو میشود، اولین نکات مهو و اولیه‌ی آن، ظاهر خودرو، تکنولوژی بکار رفته و موتور آن هستند. اما از طرفی توجه زیادی به تایر نمیشود. درصورتی که باید اینطور باشد. زیبایی تایرها فرقی با یکدیگر ندارد و آنچنان جلب توجه نمیکند. ولی وقتی صحبت از شتابگیری، ترمزگیری، فرمانپذیری و امنیت خودرو در آب‌وهواهای مختلف به میان می‌آید، داشتن یک دست تایر مناسب، فرق بسیار زیادی ایجاد مینماید.

ادامه مطلب

تماس با ما

تهران - خیابان مطهری - خیابان فجر - کوی مدائن - پلاک ۱۸ - طبقه سوم
تلفن: 02188848073
فکس: 02188848073
رایانامه: info@digitalgarage.ir
ما را روی نقشه ببینید