اخبار و مقالات

صفحه اصلی اخبار و مقالات

مشابه ظاهری فراری انزو توسط کانادایی‌ها تبدیل به یک جت زمینی شد. "جنون (Insanity)" لقبی است که حالا برای فراری انزو در نظر گرفته شده است و برای رسیدن به این لقب، یک طراحی شبیه به جت‌های جنگنده ترتیب داده شده است.

ادامه مطلب

کارگاه SSC از اجرای اولین آزمون پروژه جنجالی خود یعنی Bloodhound در اکتبر سال 2017 میلادی خبر داد. موشکی شبه خودرو که قرار است در این تاریخ رکورد سریع‌ترین سرعت زمینی را جابجا کند. با توجه به جزییات گزارش شده، قرار است اولین تلاش برای رکورد زنی با چنین وسیله‌ای در بیابان‌های "هاک اسکین پان" آفریقای جنوبی صورت پذیرد. موشک، اتومبیل یا جت؟! در واقع برای این پروژه کلاس خاصی تعریف نشده و شرکت سازنده از یک موتور جت بر روی یک موشک چرخ دار استفاده کرده و پروژه چندین ساله خود را در نهایت به سرانجام رسانده است. پیش از این و یا حتی پیش‌تر از سال 2011 میلادی، شرکت مذکور از کانسپت این محصول پرده برداری کرده بود و عنوان کرده که طی سال‌های آینده قصد دارد رکورد سرعت زمینی را به طور متفاوتی بشکند، تا اینکه در نهایت این شرکت انگلیسی از پروژه نهایی خود رونمایی کرد.

ادامه مطلب

در ابتدا باید گفت که سیستم EBD به عنوان مکمل سیستم ABS  فعالیت می کند و خودرویی وجود ندارد که تنها دارای این سیستم باشد. حال سوال این است که چرا سیستم EBD مکمل ABS است یا به عبارت دیگر چه عملکردی را به سیستم ترمز و ایمنی خودرو اضافه می کند که نیاز به ABS دارد.

ادامه مطلب
تیم خبری 2 دیدگاه

سیستم ترمز ضد قفل ای بی اس (ABS)

ترمز ضد قفل یا ای بی اس (ABS) یک سامانه ایمنی برای ترمز در خودروها است که مانع قفل‌ماندن چرخ‌های اتوموبیل در هنگام ترمز گرفتن توسط راننده می‌شود. یکی از خطرات رایج هنگام رانندگی با خودروها قفل‌شدن چرخ‌های آن‌ها در زمان ترمزهای شدید یا در سطح جاده‌های لغزنده است. این امر باعث می‌شود مسافت ترمز افزایش پیدا کند و میزان اثرگذاری فرمان (زاویه چرخ‌های جلویی خودرو) بر روی تغییر جهت خودرو به شدت کاهش یابد.

ادامه مطلب
تیم خبری 0 دیدگاه

تست تصادف چیست؟

اگر سیاست کلی خودروسازان جهان را بررسی کنید، درخواهید یافت که در خودروهای امروزی چقدر به «ایمنی» اهمیت داده می شود. به‌عنوان مثال در کشور امریکا، یک خودرو برای دریافت مجوز فروش، باید در چهار آزمون استاندارد ایمنی وسایل نقلیه فدرال (FMVSS) که تحت اختیار سازمان ملی ایمنی بزرگراه‌ها (NHTSA) انجام می‌شوند، نمره قبولی بگیرد.

ادامه مطلب

تماس با ما

تهران - خیابان مطهری - خیابان فجر - کوی مدائن - پلاک ۱۸ - طبقه سوم
تلفن: 02188848073
فکس: 02188848073
رایانامه: info@digitalgarage.ir
ما را روی نقشه ببینید